Hamam

Kese

Kese Nedir?

Kese  yapmak her ne kadar kolay bir işlem olarak görünse de belli başlı özel noktaları bulunmaktadır. Kese olmadan önce vücudumuzu keseye uygun hazırlamamız gerekmektedir. Bu hazırlık vücuttaki  deriyi yumuşatarak kese yapmanın daha uygun bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Kese olmadan önce geleneksel bir yöntem olan hamam ortam sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklığa ulaşan ‘’göbek taşına’’ uzanılarak sıcak doğal taş sayesinde vücudun terleme ve yumuşaması sağlanır. Göbek taşının sıcağıyla iyice yumuşayan derimiz kese olmaya hazır hale getirir.. Bir diğer önemli nokta kese olunmadan önce sabun veya şampuan kesinlikle kullanılmamalıdır. Sabun, ölü derinin atılmasını zorlaştırmaktadır.

Kese Köpük - Le Spa Konyaaltı Antalya

Kese Profesyoneller Tarafından Yapılmalıdır

Kese olunurken dikkat edilmesi gereken bir başka  nokta kullanılan kesenin dokusunun kese yapmaya uygun olması ve kese yapacak kişinin profesyonel olmasıdır. Profesyonel olmayan biri kese yaparken fazla bastırarak ölü derinin altındaki yeni deriye zarar verebilir veya az baskı uygulanırsa düzgün bir kese olmayabilir. Kese doğal bir temizlenme yöntemidir, bu nedenle  kese olmanın onlarca bir çok bulunmaktadır.

Kese Yaptırmanın Faydaları

Le spa Hamam
 • Kese olmak kendinizi huzurlu ve rahat  hissetmenizi sağlar, günün stresini atmanıza yardımcı olur.
 • Cildinizin altındaki kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelerin çoğalıp, yenilenmesine destekleyici olur.
 • En önemli faydalarından bir tanesi de cildinizi ölü deriden arındırır, bu sebeple  batıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
 • Cildinizdeki gözenekleri açar, bu sayede cildiniz rahat nefes alır, her zaman taze ve diri görünür.
 • Selülitleri gidermede yardımcı olmaktadır.
 • Vücuttaki zararlı yağları yok ettiği için akne oluşmasını engeller.
 • Cildiniz yağlı ise kese sayesinde yağ salgınından arınır ve cildinizin yağlanmasının önüne geçer.
 • Kese olmanın bir diğer faydası ise yenilenen hücreler sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine destekleyici olur.
 • Ayrıca pürüzsüz bacaklara ve güzel bir cilde kavuşmanıza etki sağlar.
lespa-beauty-konyaalti-antalya-2

Köpük Masajı

Le Spa Antalya Konyaaltı ‘nda bulunan spa merkezimizde köpük masajı profesyonel ekibimiz tarafından özenle yapılmaktadır. Eski bir Türk geleneği olan kese köpük masajı tekniği cildinizin tazelenmesi ve tüm ölü hücrelerden arınarak sağlıklı bir görünüme kavuşması için etkili bir yöntemdir.

Zamanla kir, ter gibi etmenlerle cildinizin hava alması zorlaşır. Gözeneklerin kapanması, hem kış hem yaz aylarında farklı sebeplerle kaçınılmaz olur. Gözeneklerin kapanması ile birlikte yeterli temizlik rutin duş ve banyo ile sağlanamaz ve yaptığınız bakımların etkisi boşa gider.

Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır. Tüm vücudu saran köpükler, cildinizi ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur. Bu köpük yardımı ile eşsiz ve rahatlatıcı bir masaj seansı başlar.

Kese köpük masajında amaç tüm vücutta gözeneklerin açılarak cilt tabakasının en üst kısmında bulunan ölü deriden uzaklaştırılması ve eski sağlıklı haline kavuşmasıdır.

Köpük Masajı Yaptırmanı Faydaları

Le Spa Konyaaltı, Antalya

Kese köpük masajının cildinizin ışıltısı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için oldukça fazla fayda sağladığı bilinmektedir.

 • Tüm vücudun keselenmesi, cansız, sağlıksız tabakanın cilt yüzeyinden arındırılması ile cildiniz nefes alacak, cilt dışarıdan da oksijen ile beslenebilecektir.
 • Kese köpük masajında cilt önce tüm bu ölü deriden arındırılacak şekilde keselenir. Doğal organik bir kese yardımıyla, cilde zarar vermeden, köpükle birlikte üst tabaka temizlenerek cildin tekrar nefes alması sağlanır.
 • Düzgün temizlenmemiş, ölü hücreler ile kaplı bir cildin güneşle etkileşime girmesi, cilt lekeleri için kaçınılmaz olmaktadır. Ölü hücrelerin kese köpük masajı ile cildimizden temizlenmesi bu leke problemini önlemede önemli bir etkendir.
 • Sağlıklı bir cildin ön koşulu cildin rahatlıkla hava alabilmesidir. Bu da kese köpük masajının belirli aralıklar ile uygulanması ile sağlanabilir.
 • Kese köpük masajı sonrası cildiniz hiç temiz olmadığı kadar tazelik hissi verecek, parlaklığı ve sağlıklı görünümü ile psikolojik olarak da kendinizi iyi hissetmenize sebep olacaktır. Belirli aralıklarla düzenli uygulandığında cilt problemlerinin azaldığı ve özellikle kıl köklerinde meydana gelen akne, iltihap gibi problemlerin sıklığının azaldığı gözlenmiştir.

Hazır mısınız?
Bizimle iletişime geçin!